W skrócie

 • Untamed Wilds rozpoczyna się w Czwartek, 17 Września.
 • Nowa Eskalacja: Odblokuj polowania na Eskalację Terra poprzez ukończenie zadań fabularnych i misji.
 • Nowy Hunt Pass: Zdobądź 50 poziomów nagród w Strange Horizons.
 • Nowe toniki: Twórz czasowo ograniczone toniki po odblokowaniu ich receptur.
 • Nowe warianty Behemotów: Upoluj niebezpieczne Behemoty Sporestruck.
 • Nowe efekty statusu: Nie pozwól nagromadzić się truciźnie w tobie.

Eskalacja Terra jest prawie tutaj, Slayer

 

Grupa Farslayers została wypędzona ze swojego domu, zalesionej wyspy która jest teraz trawiona przez zarazę i opanowana przez potężne terra Behemoty. Granny Strega, enigmatyczny alchemik Ramsgate, planuje pomóc w walce z tą eteryczną epidemią, ale będzie potrzebować twojej pomocy, jeśli ma jej się udać.

Od Czwartku, 17 Września wraz z premierą Untamed Wilds, dołącz do Granny Strega, Xelya i nie tylko, aby pomóc Farslayers zemścić się.

Eskalacja Terra i Misje

Untamed Wilds wprowadza Misje, nowy typ polowania, który łączy historię, walkę i eksplorację, aby zapewnić głębsze spojrzenie na świat Dauntless. Misje, które napotkasz w Untamed Wilds dadzą ci możliwość walki z Behemotem Sporestruck poza Eskalacją, dzięki czemu możesz wyostrzyć swoje umiejętności, zanim zmierzysz się z nimi w bardziej niebezpiecznym otoczeniu.

 

W przeciwieństwie do poprzednich Eskalacji, które odblokowały się automatycznie po zadaniu “Things Have Escalated”, Terra będzie wymagać od ciebie zwiadu, zanim będziesz gotowy do eksploracji Arbourhome Blight. Oto jak odblokować każdy poziom trudności i zacząć grać.

Odblokowywanie Eskalacji Terra 1-13

 1. Porozmawiaj z Granny Strega i zaakceptuj Granny Strega’s Revitalizing Tonics (zadanie).
 2. Ukończ Granny Strega’s Revitalizing Tonics i zaakceptuj Experiments in Terra (zadanie).
 3. Ukończ eksperymenty w Terra.
 4. Stań w kolejce się do Eskalacji Terra 1-13!

Odblokowywanie Eskalacji Terra 10-50

Po odblokowaniu Eskalacji Terra 1-13 i wykonaniu powiązanego zadania „No Safe Arbor”, nadszedł czas, aby podjąć kolejne kroki i rozpocząć odblokowywanie Eskalacji Terra 10-50.

 1. Porozmawiaj z Xelya i zaakceptuj zadanie Digging in the Dirt.
 2. Ukończ Digging in the Dirt i zaakceptuj Growth Opportunity (zadanie).
 3. Ukończ opcję Growth Opportunity i zaakceptuj Expedition to Escalation (zadanie).
 4. Zaakceptuj zadania Spore Problems i Far and Away.
 5. Ukończ Spore Problems i Far and Away.
 6. Ukończ Expedition to Escalation i zaakceptuj Strike at the Root (zadanie).
 7. (Opcjonalne) Zaakceptuj i ukończ zadanie King of the Hill. Jeśli ukończyłeś to zadanie dla poprzedniej eskalacji, możesz pominąć ten krok.
 8. Stań w kolejce do Eskalacji terra 10-50!

Ważne przypomnienie: aby zmierzyć się z bossem Eskalacji Terra, musisz osiągnąć poziom Eskalacji 40 lub wyższy w Eskalacji 10-50.

Strange Horizons, Użyteczne Toniki

Czwartkowa aktualizacja Untamed Wilds zapewnia nie tylko nową Eskalację, ale także nowy Hunt Pass: Strange Horizons.

Hunt Pass powraca do bardziej standardowej długości 50 poziomów i oferuje pełen zbiór świeżych nagród. Daje ci również dostęp do przepisów na ograniczone czasowo toniki – specjalne napary zaprojektowane, aby pomóc ci w przebiegach Eskalacji Terra.

Aby wytworzyć te toniki, musisz zebrać purewort, odczynnik, który pojawi się tylko podczas Untamed Wilds. Jest na to kilka sposobów:

 • Zbieraj go na wyspach, na których rośnie warthwort.
 • Zdobądź go jako nagrodę za Misje, Patrole i Eskalacjię Terra.
 • Niszcz części Behemotów Sporestruck (75% szansy na wypadnięcie).
 • Zbieraj grzyby na bossie Eskalacji Terra.

Wszystkie stworzone przez ciebie toniki Granny będą dostępne do użycia do końca Untamed Wilds (co obejmuje zarówno Strange Horizons, jak i następującą po nim Hunt Pass). Pamiętaj, aby ich użyć, zanim wygaśnie!

Antidotum Granny

The Arbourhome Blight jest nękana nie tylko przez Behemoty Sporestruck – jest również pełna trucizny. Stanie w trujących chmurach i kałużach zada obrażenia twojemu Slayerowi, ostatecznie nadając ci efekt  statusu Poisoned. Użyj Antidotum Babci, aby natychmiast usunąć truciznę z organizmu i wrócić do szczęśliwego, zdrowszego siebie.

Granny’s Heartbreaker

Podczas gdy Antidotum Granny jest uzdrawiającym tonikiem, jej Heartbraker jest wszystkim innym. Zmniejsz dawkę, aby zwiększyć zarówno szansę na trafienie krytyczne, jak i obrażenia od trafienia  krytycznego o 25% – idealne do wykańczania wroga, który jest na ostatnich nogach.

Przepisy toników Granny dostępne są na Strange Horizons Hunt Pass. Odblokuj oba przepisy na 2 poziomie Elite track lub wybierz je z free track na poziomach 16 (Antidote) i 26 (Heartbreaker).

Behemoty Sporestruck

Jeśli chcesz przygotować się na Eskalację Terra, musisz dowiedzieć się więcej o wariantach Behemotów Terra  – częściej nazywanych „Sporestruck Behemoths” – które czekają na Ciebie podczas następnej akcji.

Sporestruck Embermane

Eter Terra znacząco zmienił tego szybko poruszającego się Behemota, nadając mu specjalne zestrojenie  z ziemią. Sporestruck Embermane może przywołać ściany skalne, aby uwięzić ofiarę i szarżować naprzód za pomocą potężnej płyty czołowej. Potrafi również wyczarować skały z ziemi, które spadną na niczego nie podejrzewających Slayerów.

 

Sporestruck Charrogg

Główną bronią Sporestruck Charrogga jest trucizna i przerośnięte wnętrzności. Uważaj, jeśli ten Behemot wystrzeli w powietrze – najpewniej zakończy to potężnym uderzeniem brzuchem.  W stanie naładowania eterem, Sporestruck Charrogg będzie uwalniać szkodliwe opary z otworów wentylacyjnych wystających z jego pleców, zadając obrażenia od trucizny każdemu Slayerowi złapanemu w opary(miazmę).

Jendak nawet Behemoty Sporestruck bledną obok tego, co cię czeka, jeśli osiągniesz 40 poziom Eskalacji…

Powodzenia w twoich pierwszych i przyszłych przebiegach Eskalacji Terra!