Maelstrom nadal wymyka się dokładnym badaniom. Tylko jedna wyspa w całej formacji – jeśli takie słowo można tu nawet zastosować – wydaje się istnieć w stabilnej pozycji. Pozostali dryfują długimi, łukowymi ścieżkami, znikając w centralnej burzy przez tygodnie, a nawet miesiące.
Badaniom nad wyspami komplikuje fakt obecności niezwykle silnych i nieznanych wcześniej Behemotów. Chociaż wysyłani są najtrwalsi to ekstrakcje w pełnym zespole nie są rzadkością.

– Arkan Drew

Zorganizowany chaos

Na dzień dzisiejszy mamy tylko jedną naprawioną wyspę w Maelstorm: Dyadic Drift. To tutaj znajdziesz Shrowd’a i Rezakiri czekających, by zrobić dziury w twojej nowej, eleganckiej zbroi. Podchodź ostrożnie, ale możesz się wybrać tak często, jak tylko zechcesz – ta wyspa nigdzie się nie wybiera.

Dauntless Polska

Dauntless Polska

Oprócz Dyadic Drift ujrzysz dwie inne wyspy. To są nasze łotewskie wyspy – masy lądowe, które obracają się w widocznym zasięgu Maelstromu. Każdego tygodnia jedna z tych obracających się wysp opuści mapę, a jej miejsce zajmie nowa.

Zdjęcie poniżej przedstawia dwie wyspy Vermillion-18 and Cobalt-4.

Vermillion-18 and Cobalt-4.

Vermillion-18 and Cobalt-4.

Jeśli spojrzysz jeszcze bliżej, zauważysz czasomierz dołączony do każdej z tych wysp. W tym przypadku Vermillion-18 ma 10 dni, a Cobalt-4 ma trzy dni. Oznacza to, że za trzy dni, Kobalt-4 zniknie z mapy, a jego miejsce zajmie nowa wyspa. Ten harmonogram rotacji daje ci dwa tygodnie na polowanie na każdej wyspie.

Gdzie jest mój behemoth?

Zmiana wyspy nie tylko służy do zmiany scenerii. Z każdą nową wyspą, która zmienia się w zasięgu, odkryjesz nowego Behemota lub dwóch czekających na sprawdzenie swoich umiejętności. Embermane Bloodfire pojawia się na przykład wyłącznie na Vermillion-18. Gdy Vermillion-18 zostanie usunięty z mapy, musisz poczekać, aż pojawi się ponownie, po czym znów będziesz mógł rzucić wyzwanie tej bestii.

 Vermillion-18.

Vermillion-18.

Mapa w grze i liczniki czasu na wyspie to nie jedyny sposób, aby mieć oko na Maelstrom. Możesz także śledzić na naszym facebooku, aby otrzymywać cotygodniowe aktualizacje dotyczące rotacji wyspy. Damy Ci znać, które nowe wyspy są w ruchu – i które są w drodze – dzięki czemu możesz od razu rozpocząć planowanie następnego polowania.