Powiedziałabym, że nie powinno tego tam być, ale skąd mam wiedzieć, co “powinno” być lub też nie, schowane w łańcuch pustych koszmarnych wysp zanurzonych w umbralnym eterze i wypełnionych naginającymi rzeczywistość Behemotami? Chodzi o to, że to tam jest. Jest potężne. Ale tylko niebiosa wiedzą, do czego to jest zdolne. Będę potrzebowała trochę pomocy Old Arkan.
~Z notatek polowych ekspedycji Umbral Deeps Dr. Priyani

SPRAWOZDANIE Z OBSERWACJI ADD.2844 / KOMENTARZ / W SPRAWIE OSTATNICH ZAKŁÓCEŃ UMBRALNYCH

Nagranie Obserwatora Arkan Drew. Hasło Jeden-Maas-Spostrzeżenie-Azyl.

Devana, mam nadzieję, że ta wiadomość znajdzie cię w dobrym zdroju i jeszcze lepszym nastroju.

Jeśli wykonam swoje zadanie, załączony raport wyjaśni tobie i naszym towarzyszom Obserwatorom znaczenie najnowszej fali umbralnej wykrytej w pobliżu centralnego pola osobliwości eterycznej Stałego Cyklonicznego Wiru 22, zwanego potocznie Maelstrom. Wierzę, że jesteśmy świadkami czegoś co może być pojawieniem się kolejnej mikro osobliwości eterycznej. Ta osobliwość jest prawdopodobnie zawarta w małym ale przeładowanym łańcuchu ciał orbitalnych – co lokalni Łowcy nazywają “wyspami eskalacji”.

“Wierzę, że jesteśmy świadkami czegoś co może być pojawieniem się kolejnej mikro osobliwości eterycznej.”

Jak wiecie, ze wszystkich częstotliwości eterycznych, umbral posiada unikalne właściwości. Właściwości te stanowią ryzyko kolejnego katastroficznego zdarzenia na skalę większą niż Eteryczne Zaburzenie 89 (znane jako “Skyquake”), którego doświadczyliśmy nie tak dawno temu. Mogliśmy nawet zobaczyć coś w skali drugiego Wyłomu, gdyby zbyt wiele szczelin umbralnych powstało niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie.

Rozmawiam z Dr. Priyani ze szkoły Nauk o Behemotach, aby zorganizować wyprawę do tego nowego łańcucha wysp. Taki jest poziom pewności siebie w moich prognozach. Ufam, że niezbędne zasoby zostaną udostępnione jak najszybciej.

 

Umbral Ruins

 

SPRAWOZDANIE Z OBSERWACJI ADD.2878 / KOMENTARZ / W SPRAWIE GŁÓWNEGO ARTEFAKTU ETERYCZNEGO KLASY F UD-SP-003

Nagranie Obserwatora Arkan Drew. Hasło Jeden-Maas-Echo-Inspektor.

Devana, przepraszam. Ten raport jest już dawno spóźniony, ale kiedy będę się rozwijał o odkryciach wyszczególnionych w załączonym raporcie, zobaczysz, że to opóźnienie jest całkowicie uzasadnione. Jako że wciąż czekam na twoją odpowiedź na mój poprzedni raport, po prostu przestawię wam aktualne informacje.

Ekspedycja Dr. Priyani wywołała nowe pytania na temat Głębin Umbral – dość dramatyczna nazwa używana przez pierwsze załogi sterowców lądujących na łańcuchu umbralnym. Załogi te, w przeciwieństwie do zespołu dobrego doktora, pozostawały na tyle długo, by zobaczyć, że wyspy te są domem dla niektórych pokręconych ewolucji Behemotów wypełnionych umbralnym eterem – same wyspy zaś, były pełne tuneli i jaskiń, które nie wydają się być całkowicie naturalnymi permutacjami. Te dziury wypełnione są dobrze zachowanymi ruinami starożytnej kultury, które uważały się za władców częstotliwości umbralnej. Brak jakichkolwiek żywych przykładów “Void Runners” może się wydawać przedwczesne.

To prowadzi mnie w szczególności do artefaktu opisanego na stronach 11-14 raportu. Zdaję sobie sprawę, że oznaczenie klasy F każdej relikwii musi zostać zbadane przez zespół specjalistów z Orrery. Mam jednak nadzieję, że rozumiecie, że nie mogę się doczekać dalszej analizy, zanim podejmę dalsze działania. Moje miasto jest zagrożone zniszczeniem, a ten relikt – jeśli nim jest, jak uważam – może zaoferować rozwiązanie dylematu, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej naglący. I chociaż Void Runners prawdopodobnie nie udowodnili, że są mistrzami eteru umbralnego, jak im się wydawało, wszystkie początkowe dane doktora każą mi sądzić, że mogli się do tego zbliżyć. Zawarta w nim moc, Devana… Myślę, że sam ten relikt może być  mikro osobliwością, której się spodziewałem.

Devana, cieszy mnie wszelka pomoc, którą Orrery chce udzielić, ale nie dam się odwieźć od mojego sposobu działań. Akceptuję wszelkie konsekwencję, które mogą z tego wyniknąć i porównałem je z konsekwencjami niepodejmowania działań. To jedyny wybór z jakim mogę żyć.

Portal Driver Relic“Sam ten relikt może być mikro osobliwością, której się spodziewałem” – Arkan Drew

 

SPRAWOZDANIE Z OBSERWACJI ADD.2903 / KOMENTARZ / W SPRAWIE TEORII RÓWNOWAGI ETERYCZNEJ

Nagranie Obserwatora Arkan Drew. Hasło Jeden-Maas-Czynnik-Precedens.

Devana, w obecnych okolicznościach, ufam, że zgodzisz się ze mną, że powinienem pominąć uprzejmości i przejść od razu do rzeczy.

Mam szczerą nadzieję, że brak odpowiedzi Orrery na moje poprzednie dwa raporty świadczy o milczącej aprobacie moich planów. W tym momencie… Wybaczcie mi, że to powiem, nie ma to większego znaczenia. My – ja, moi przyjaciele i koledzy, moje miasto – mamy plan. Zamierzamy działać najlepiej, jak potrafimy. Nie zamieściłem streszczenia tego planu ani żadnych szczegółów z powodów, które mam nadzieję są oczywiste. Do czasu otrzymania tego raportu będziesz wiedziała, czy nam się udało. Dlatego chciałbym przedstawić kilka dodatkowych przemyśleń na temat równowagi eterycznej.

W najwcześniejszych dniach Orrery, zaledwie kilka lat po jego utworzeniu, koteria uczonych sprawiła, że przyszłe pokolenia zawsze miały podstawową wiedzę na temat spektrum eteru poprzez –

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI DND.3249 / PODSUMOWANIE / ZDALNE PRZERWANIE KOMUNIKATU: RAMSGATE

Nagranie Obserwatorki Devana Drew. Hasło Dwa-Maas-Wizja-Wiek.

Koledzy, to tutaj transmisja została przerwana. Nie jesteśmy pewni i nie możemy po prostu założyć najgorszego. Próby przywrócenia kontaktu jeszcze się nie powiodły, ale będą kontynuowane aż do przywrócenia komunikacji z latarnią lub do potwierdzenia śmierci Obserwatora Maas-One. Zamierzam pozostać skupiona na tym szczególnym zadaniu, na ile pozwolą moje badania.

Dodatkowe raporty będą dostarczane w sposób uzasadniony i wymagany.