Boreus nie jest uważany za jednego Behemota, ale za cały szereg istot. Pogromcy, którzy polują na tego stwora, będą musieli zastosować nowe taktyki i strategie, aby go zabić. Każdy ze sługusów Boreusa może latać – w rzeczywistości, doktor Priyani wierzy, że dlatego po raz pierwszy natknęli się na Rozproszone Wyspy, na długo przed tym, jak sam Boreus został zauważony – i każdy z nich specjalizuje się w innej formie agresji. Te sługusy są połączone z ich panem, co oznacza, że ​​Zabójcy nie mogą ich po prostu zignorować.

Z serca Maelstrom przychodzi potężny Boreus, mroźny behemoth z możliwością kontrolowania latających stworów. Te mniejsze latające bestie chronią Boreusa przed krzywdą. Nagłe pojawienie się Boreusa – niegdyś uważanego za legendę – jest powszechnie postrzegane jako kolejny znak, że zagrożenie ze strony Behemoth’ów stało się jeszcze groźniejsze niż kiedykolwiek.

Stalkery

Stalkery są szczupłymi, zębatymi stworzeniami, które wolą otaczać Zabójców i dźgać ich swoimi ostrymi jak brzytwa nogami. Można je łatwo odróżnić za pomocą ich długich, przypominających łopatki kończyn, i są nieco mniejsze od innych stworów.

Splittery

Te małe stworki zdecydowanie lubują się w strzelaniu zimnymi pociskami. Te lodowate kule mogą zadać zaskakującą ilość obrażeń na niczego nie podejrzewających Zabójców.

Bombersy

Być może najbardziej dramatycznym ze sługusów Boreusa są bombowce – autodestruktywne stworzenia, które potrafią podbijać swoje ciała za pomocą wybuchowego ładunku eteru. Bombowce poświęcają się, by wysadzić w powietrze wrogów Boreusa, czasami zabierając ze sobą innych sługusów.

Czas na przygotowania

Zabójcy przekonali się, że Boreus jest pełen niespodzianek. Chociaż zajmuje się drobnymi zagrożeniami, jak każdy Behemot – kopytem, ​​rogiem i zębem – reaguje na śmiertelne ataki z wrodzoną obroną, jeśli to konieczne. Jeśli Boreus poniesie zbyt wiele szkód, może zamknąć się w nieprzeniknionej warstwie eterycznego lodu. Podczas gdy Zabójcy mogą walczyć z tym dziwacznym zjawiskiem, tylko poprzez walkę ze sługami mogą naładować swoją broń mocą wystarczającą, by doprowadzić do upadku zimnej ochrony Boreusa.

Zbroja z Boreusa

Kowalowie z Ramsgate podjęli odkrycie tego karmiącego mróz Behemota jako okazję do dalszego zgłębiania swoich talentów, przygotowujących sprzęt z mrozem. Armoursmith Moyra Heigsketter odkryła schematy Boreusa stworzone po raz pierwszy przez jej pradziadka i nie może się doczekać, kiedy je wykorzysta. Z kolei Wils Bormen tworzy nowe wzory wykonane w stylu Ostian i stylu Ramsgate.

Kiedy Boreus schodzi na wyspy formacji Ram, na ulicach Ramsgate pojawiają się inne tajemnice. Do miasta wkradają się bujne liście, a także dziwni farsownicy odwiedzający odległe wyspy znane jako Wildlands. Dlaczego są tutaj i czego chcą? Być może Xelya, mieszkająca w Ramsgate Farslayer, mogłaby powiedzieć, gdyby chciała. Ale jak zwykle tego nie robi.

Jak Wam się podoba nowy potwór w Dauntless? Dołączcie do dyskusji na naszym discordzie! https://discordapp.com/invite/wfXDSSy