Każda gra ma jakiegoś swojego przedstawiciela. Motyw przewodni, który często przeplata się między grafikami, filmami czy tekstem. Postać, która wyróżnia się na tle innych. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości – Shrike, jeden z nieuczesanych behemotów, ma te charakterystyczne, wklęsłe rysy twarzy, jakby wyrzeźbione w pniu drzewa. Dziób jest krótki i ostry, a jego oczy wydzielają stałą żółtą poświatę, która wydaje się odbijać światło niewidzialnego światła samochodu. W zwiastunie otwartej bety Dauntlessa wyraźnie widać, jak Shrike kręci głową w nagłym wstrząsie, tak jak robią to ptaki.

Na ziemi potwór wydaje się jednak bardziej krzepki i niedźwiedziowaty. Częściowo dlatego, że inni zabójcy dosłownie znokautowali biedne stworzenie wyrywając przy tym kilka piór.  Na początku, Shrike wygląda tak, jak teraz opisujemy dinozaury, pokryte upierzeniem, silne, niepokonane. Teraz zamiast tego jest pokryty cięciami. Gdy tupie w ziemię, ramiona falują, widać głęboką ranę na prawej nodze. Trudno nie czuć się winnym, gdy bestia słabnie za każdym ciosem. Może stworzenie nowego wyposażenia z bestii sprawi, że poczujemy się lepiej?

To jest główne założenie gry Dauntless tropiącej potwory, która zagraża absolutnej masie na PC. Ty i troje przyjaciół wyruszasz na pustynię Shattered Isles – pływającego, podświetlonego magią archipelagu na niebie – by zlokalizować dużą bestię. Gdy zostanie znaleziony, w pierwszej kolejności starasz się unikać jego ataków po czym wykonujesz serię ze swojej broni, by go zniszczyć. A potem ulepszysz swój sprzęt, aby zrobić to ponownie. I znów.

DauntlessGame.pl - Dauntless Polska

DauntlessGame.pl – Dauntless Polska

Wszystko to ma na celu ochronę centrum miasta Ramsgate przed nową i przerażającą falą behemotów – choć, szczerze mówiąc, nie sądzę, by miejscowi chcieli, aby wszystkie zwierzęta zostały zabite, ponieważ sprzedaż narzędzi do zabijania potworów jest kamieniem węgielnym w ich gospodarce.

Na stronie PcGamesn dowiadujemy się, że gracze przybyli do gry, nie tyle ze społeczności Monster Hunter, ale od osób należących do Warframe i Path of Exile. Dauntless prezentuje się za pomocą znanego obiektywu ostatnich gier akcji i gier RPG,  w którym znajomość jego gatunku wydaje się być dodatkową troską dla nowych graczy.

Rozmowy z NPC-ami z questów są ułożone dokładnie tak, jak są w Destiny 2, i mam na myśli to dosłownie: z postacią zajmującą lewą stronę ekranu oraz krótkim opisem twojego zadania i potencjalnych nagród z drugiej. To może wydawać się trywialne, ale są to elementy, które sprawiają, że gra Dauntless ma ochotę poślizgnąć się na starej, wygodnej parze poplamionych krwią butów.

Nawet wizualnie, ze swoim pięknym, minimalistycznym stylem, Dauntless krzyczy współczesnymi sieciowymi grami w sposób, który sprawia, że ​​jest on przystępny i natychmiast zrozumiały dla tych, którzy nie zmagali się z dziwactwami japońskiego gatunku polującego na potwory. Chociaż nie popełnijcie błędu: zdecydowanie należy on do gatunku Monster Hunter.

Walkę definiuje głównie broń, którą władasz. Wybór Kos (Chain Blades) oznacza, że ​​wybrałeś mobilność. Jeśli jesteś daleko od potwora, klawisz “Q” spowoduje natychmiastowe skrócenie dystansu; ponowny wybór klawisza “Q” sprawi, ze natychmiast odepchniesz się od potwora.

Przerzucając się na młot,  będziesz musiał poświęcić prędkość na ciężkie uderzenia. Mniej oczywiste jest, że młot podwaja się jako strzelba, wystrzeliwując elementarne pociski w bok potwora. Różnice między pięcioma rodzajami broni są tak daleko idące, że faktycznie stanowią system klasy Dauntless. Nawet interfejs użytkownika zasadniczo zmienia się w odpowiedzi na twój wybór – wybranie młotka ozdabia ekran za pomocą paska, który śledzi twoją amunicję i przeładowania.

DauntlessGame.pl - Dauntless Polska

DauntlessGame.pl – Dauntless Polska

Te niuanse są doceniane, ponieważ, przynajmniej we wczesnej fazie gry,  Dauntless to prosta sprawa. Mapy, na które wyruszasz, aby znaleźć swoją ofiarę, są puste, redukując polowanie do nudnej roboty. Jeśli grałeś w  Fortnite w trybie “Save the World”, wyobraź sobie fazę zbierania, z tą różnicą, że jedyne przedmioty, które możesz zebrać, to kwiaty, które możesz sprzedać za odzyskanie pieniędzy w Ramsgate.

W tej części gry jest jeszcze wiele do zrobienia, aby ulepszyć ją w fazie beta i poza nią dzięki planowym aktualizacjom od Phoenix Labs. Z pewnością istnieją inne oznaki, że nie jest to skończona gra, jak powolne dobieranie i powtarzający się błąd, który sprawia, że mój towarzysz się rozłącza czy siedzenie na mapie po ekranie zwycięstwa, kiedy powinniśmy rozgrzewać stopy z powrotem w Ramsgate.

W przeciwnym razie łatwo zapomnieć, że Dauntless nie jest ukończony, ponieważ gra się naprawdę dobrze. Nowi gracze przybywają tłumnie. Ta głęboka rana na Shrike’u oznaczała, że ​​noga została złamana. Dzięki czemu przy odcinaniu kończyn można skupić się na dodatkowym loot’cie, za części, które zdobędziemy.

Co mówią łowcy? Aby uczcić zwierzę, należy użyć każdej jego części. Oczywiście, jest inny argument, który mówi, że najlepiej jest zostawić zwierzę w spokoju no ale młot sam się nie ulepszy.

FACEBOOK DISCORD


Źródło / Tłumaczenie: Orchidia92