Oficjalna premiera gry Dauntless miała miejsce 24 maja 2018 roku. Od tego czasu mamy okazje zagrać w tzw darmowego Monster huntera. Entuzjazm rósł aż osiągnął punkt, w którym ludzie powoli zaczynali się nudzić.

Na horyzoncie wreszcie pojawiają się konkretne aktualizacje. Nie tyle co dostaniemy wreszcie nową – zasięgową broń to teraz po naprawdę długim oczekiwaniu dostaniemy nowego potwora – Riftstalkera.


Na horyzoncie wreszcie pojawiają się konkretne aktualizacje. Nie tyle co dostaniemy wreszcie nową – zasięgową broń to teraz po naprawdę długim oczekiwaniu dostaniemy nowego potwora – Riftstalkera.

Wzrastający cień

Dark Harvest to zwykle czas na świętowanie, ale w tym roku długa noc jest ciemniejsza niż zwykle. W cieniach Ramsgate zbierają się nieudane uliczki pulsujące świeżymi, niewidocznymi glifami i kultystami. Nawet na Shattered Isles pojawiają się doniesienia o niepokojących wizerunkach. 

Ale wszystko to jest niczym w porównaniu z tym, co pojawiło się w Maelstrom.

Dauntless Polska: Riftstalker

Riftstalker to nowy Behemoth typu umbral, który łączy w sobie kota z nietoperzem i ekstremalną szybkością. Jego nazwa, “Riftstalker”, pochodzi od jego zdolności do otwierania i poruszania się poprzez szczeliny – ciemne, wirujące portale do innego wymiaru.


Ale Riftstalker nie tylko przemieszcza się przez szczeliny. Może także przeciągnąć swoją zdobycz za ich pośrednictwem – w ciemny wymiar, który nazywa domem.

Wejdź do mego leża.

Kiedy po raz pierwszy rozpoczęto pracę nad Riftstalkerem, nie udało się przyciągnąć Slayerów poprzez jego portale. Najpierw próbo zbliżyć graczy bliżej różnymi wskaźnikami wizualnymi – kręgiem, widocznym buffem itp. Ale nic nie przekonałoby Slayerów, by stanęli blisko czegoś, co wyglądało jak pewna śmierć. Powstał nawet pomysł, aby wszystkie obszary, z wyjątkiem obszaru wokół rozerwania, zniszczyły Zabójców, ale to rozwiązanie okazało się absurdalnie zasobochłonne.

W takim razie jak możemy złapać Zabójców do tych szczelin i walczyć z Riftstalkerem na własnym terenie?

Oczywiście poprzez odebraniu możliwości ucieczki.

Czy polubisz (i przeżyjesz!) w nowym, nieobowiązkowym czasie w miejscu poza rozpadliną?

Ten stwór jest mądry.

Jeszcze jedną rzeczą, która odróżnia Riftstalkera od poprzednich Behemotów, jest jego inteligencja. Kiedy zrozumiesz jego ruchy on je zmieni.  Zapamiętajcie jego wzory i wymyślcie nowe. 

Ten nowy, bardziej adaptacyjny sposób walki przynosi więcej różnorodności i nowy poziom wyzwań nawet naszym najbardziej utalentowanym Zabójcom. Było to również ogromne doświadczenie edukacyjne dla inżynierów i projektantów Behemoth’ów.

Zabójczy strój.

Kowale Ramsgate pracują również nad czymś specjalnym dla Riftstalkera – nowego zestawu zbroi i broni. Zbierz wystarczającą ilość trofeów z talii, a będziesz mógł zbudować swój własny kombinezon!


Dajcie znać jak Wam się podoba nowy potwór w Dauntless! 

Co o tym myślicie? Dajcie znać! Zapraszamy Was również do naszej polskiej społęczności na Facebook’u oraz Discord, na którym znajdziecie polskie gildie jak i osoby, z którymi możecie wyruszyć na polowania!

Facebook | Discord