Wygląda na to, że Phoenix Labs od czasu do czasu słucha nas, fanów gry Dauntless i zrozumieli wreszcie, że tygodniowe i dzienne zadania się NIE PODOBAJĄ. W związku z czym devsi chcą zrewolucjonizować otrzymywanie nagród, żeby wiecie było fajniej.

System zleceń.

Dla zrozumienia zadań tygodniowych już nie będzie. Pojawi się kompletnie nowa zakładka ze zleceniami. System nagród opiera się na dwóch podstawowych jednostkach: kartach zleceń i żetonach zleceń. Wydanie tokena pozwala wylosować trzy losowe karty zleceń. Wybierz jedną, aby dodać ją do swoich aktywnych zleceń.

Możesz mieć maksymalnie 4 aktywne zlecenia w jednym czasie. Po ukończeniu zlecenia i odebraniu nagrody możesz natychmiast wydać kolejny żeton, aby wylosować nowy zestaw kart. Kontynuuj cykl, utrzymuj przepływ nagród, a będziesz na najlepszej drodze do Hunt Pass 50 poziomu.

Jak zdobywać żetony?

Będą cztery opcje na to jak zdobyć owe żetony. 

Dzienne żetony.

Wszyscy Zabójcy automatycznie otrzymają 10 Żetonów Nagród na początku każdego Karnetu Łowów oraz dwa Żetony Nagród dziennie, niezależnie od tego, czy się zalogują. Oznacza to, że w typowym 35-dniowym cyklu Karnetu Łowów otrzymasz 80 zwykłe tokeny za darmo. A ponieważ nie ma limitu liczby tokenów, które możesz nosić, nie musisz się martwić o żadne limity. Możesz zalogować się w ostatnim tygodniu Hunt Pass i nadal je zdobyć wszystkie.

Żetony mogą wypaść z potwora.

Po uruchomieniu systemu nagród wszystkie behemothy z T2 (poziom zagrożenia 2) i wyższe będą miały szansę upuścić żeton nagrody. Ta szansa wzrasta wraz z poziomem trudności, więc jeśli chcesz zgromadzić więcej żetonów, wybierz polowania o wyższym zagrożeniu.

Oczywiście żetony z Hunt Passa.

Począwszy od sezonu Aether Unbound, znajdziesz żetony (zarówno zwykłych, jak i premium) rozrzuconych po torach nagród Hunt Pass. Skorzystaj z nich i ukończ swoje nagrody, aby zdobyć najlepsze łupy sezonu.

Żetony premium.

Jeśli nie chcesz czekać na swoje codzienne żetony, będzie można też kupić je w sklepie. Te żetony premium działają tak samo jak zwykłe żetony, z tym wyjątkiem, że mogą przenosić się z Hunt Pass na Hunt Pass. W ten sposób, nawet jeśli skończysz z większą liczbą żetonów, niż potrzebujesz, nadal możesz z nich korzystać w następnym sezonie.

Diluj z tym.

Gdy masz już jeden lub dwa żetony, możesz wyciągnąć pierwszą kartę nagrody! Losowanie karty nagrody kosztuje jeden żeton. Za każdym razem, gdy wydasz żeton, losujesz trzy losowe karty nagród. Wybierz swoją ulubioną kartę, aby dodać ją do swoich aktywnych nagród. Pozostałe dwie karty zostaną odrzucone. 

Jak grać?

Gdy karta znajdzie się w aktywnych zleceniach, możesz zacząć pracować nad realizacją jej zadań. W przypadku poniższej karty musisz zabić czterech Behemotów za pomocą ostrzy łańcuchowych lub pik wojennych, aby zdobyć wymienioną nagrodę: 20 Nieśmiertelnych Płomieni. Łatwe, prawda?

Po wyeliminowaniu celów ze zlecenia, zobaczysz wyskakujące okienko z informacją o twoim osiągnięciu. Ale jeszcze nie skończyłeś. Aby ukończyć zlecenie, musisz otworzyć ekran zleceń i odebrać nagrodę. Spowoduje to usunięcie karty z aktywnych zleceń i zwolnienie miejsca na kartę, które kiedyś zajmowała. Możesz teraz wydać żeton i dobrać nowe zlecenie.

Jeśli wybrane zlecenie okazuje się zbyt trudne lub po prostu nie masz ochoty go ukończyć, możesz go porzucić, klikając przycisk Abbandon bounty. Spowoduje to usunięcie karty z aktywnych zleceń i zwolnienie jej gniazda. Bądź jednak ostrożny: porzucenie nagrody nie zwróci twojego Żetonu zleceń.

Złote okazje!

Chociaż zawsze masz gwarancję, że wylosujesz trzy karty zleceń, to, co wyciągniesz z talii, może się różnić. Wszystkie karty, które do tej pory pokazaliśmy, były kartami z brązu – najczęstszym typem karty zleceń. Ale na stosie znajdziesz też rzadsze karty. Srebrne karty oferują nieco lepsze zlecenia niż brąz, podczas gdy złote karty (najrzadsze z rzadkich) przyspieszają zarówno wyzwanie, jak i nagrody.

Zbudowaliśmy również nasz system zleceń, aby zapewnić, że wszyscy Zabójcy otrzymają taką samą liczbę kart złotą, srebrną i brązową w ciągu określonej liczby losowań.

Dajcie znać jak Wam się podoba takie rozwiązanie.