O grze

Czym jest Dauntless?

Dauntless jest darmową grą akcji z gatunku RPG wykorzystaną do grania w co-opie z przyjaciółmi, autorstwa studia Phoenix Labs, założonego przez byłych pracowników takich firm jak Capcom, BioWare, Blizzard, oraz Riot Games.

Sama gra jest pełna rozmaitych zadań, ale to właśnie bestie – behemoty są naszym głównym celem. Stworzenia ogromne jak i inteligentne, do których lepiej nie podchodzić bez wykwalifikowanego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności bojowych. Im dłużej będziemy walczyć tym nasza bestia będzie się dostosowywać i zmieniać – będzie szybsza, groźniejsza jak i bardziej agresywna. Z pomocą ruszą wojownicy, których bronie będziemy musieli umiejętnie wykorzystać. Np. wielki młot zadaje duże obrażenia, ale zadawane ataki są dosyć wolne. Z kolei miecz jest w miarę lekki i łatwiej nim wykonywać dłuższe kombinacje, ale pojedyncze uderzenia nie ranią bestii tak bardzo, jak większy typ broni. Należy także pamiętać o kondycji – zużywanej zarówno podczas atakowania, jak i unikania ciosów.

Z pokonanych wrogów wypada energia zwana aspect archonite, dzięki której można ulepszać naszą broń i zbroję. Oczywiście im większego i groźniejszego pokonamy behemotha tym lepsze z niego korzyści otrzymamy.

Fabuła

Planeta niegdyś przypominająca Ziemię zostaje zniszczona a kontynenty ulegają rozdarciu, przez co ich fragmenty wzbijają się w górę. Niekończące się pasmo nieszczęść sprawia, że ludzie, którym jakoś udało się przetrwać, muszą zmierzyć się z czyhającymi bestiami – groźnymi stworzeniami, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej agresywne i sprawiają coraz większe zagrożenie.

 

Close